Yased Ankara Açıldı

Türkiye’deki uluslararası yatırımcıların en etkin temsilcisi YASED’in (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) yeni Ankara ofisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla açıldı. YASED’in, Ankara’daki paydaş ağı ile daha yoğun bir etkileşim içinde çalışmasına imkan sağlayacak olan ofisi, büyüyen ekibiyle, yatırım ortamının iyileştirilmesine katkı sağlayacak çok sayıda analiz ve çalışmaya imza atacak.

YASED Ankara’nın resmi açılışını gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuşmasında, YASED’i uluslararası yatırımlar konusunda bir iş ortağı gibi gördüklerini belirterek şunları söyledi “Pandemi dönemi ve Rusya-Ukrayna savaşı bize şunu gösterdi, Türkiye özellikle üretken ve uzun vadeli yatırımlar anlamında dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Türk sanayisi ve sanayicisi bütün taahhütlerini zamanında yerine getirdi ve alternatif bir üretim merkezi olma konusunda Türkiye kendini tüm dünyaya ispat etmiş oldu. Yakaladığımız bu atmosferi devam ettirmek istiyoruz. Biz yerli veya yabancı yatırımcı ayrımını kabul etmiyoruz. Türkiye’ye yatırım yapan, Türkiye’de taş üstüne taş koyan her bir yatırımcı bizim için değerlidir, bizim için yerlidir. Biz onların varsa sıkıntılarını gidermek, yoksa önlerini daha fazla açmak üzere büyük bir gayret gösteriyoruz. YASED, istişare ettiğimiz, YOİKK başta olmak üzere bütün mekanizmalara dahil ettiğimiz kurumların başında geliyor. Bu manada YASED’in Ankara’da açtığı ofis ilişkilerimizi daha sıcak tutmak, yaptığımız faaliyetleri ileri noktalara taşımak konusunda bize önemli katkı sağlayacak.”

YASED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Eroldu, YASED’in 30 ülkeden gelen ve küresel düzeyde operasyonları olan 270 üyesiyle, 42 yıldır ülkemizin kalkınmasına hizmet ettiğini vurguladı.

Eroldu, küresel ekonominin ve uluslararası ilişkilerin zorlu bir sınavdan geçtiği bu dönemde YASED’in tüm paydaşları ile etkileşimini artırmasından ve küresel trendlerin Türkiye’ye olan etkilerini doğru bir şekilde değerlendirerek politika yapma ve karar alma süreçlerine nitelikli katkı sağlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, “Ülkemizin küresel tedarik zincirlerine daha yüksek düzeyde entegrasyonunu sağlamak, dijital dönüşümü firmalarımızın tüm ekosistemine yaygınlaştırmak ve daha yeşil bir dünyaya kavuşmak için YASED’in her türlü inisiyatifte öncü olarak hareket etmesi bizim önceliğimiz” ifadelerini kullandı.

YASED Ankara’nın açılışına TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Temsilcisi Alvaro Rodrigues, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Auguste Tane Kouame, büyükelçiler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile YASED üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.