Yaprak Sayar ”Caz Musikisi”

Başarılı solist Yaprak Sayar, Caz müziği Türk müziğinin usul ve makamsal çeşitliliğiyle birleştirerek ortaya çıkardığı ahenk ile ” Caz Musikisi ” isimli albümünü yayınladı.

Sıradışı projesi ile müziğe yeni bir soluk getirerek bir ilki dinleyicilere sunan sanatçı, projenin dikkat çeken yanlarından birinin hem Caz hem de Türk müziğinin ortak noktası olan ‘’doğaçlama’’geleneğini içermesi olduğunu dile getiriyor.

Yaprak Sayar, Erzurum Çarşı Pazar, Sallasana Mendilini, Yemenimin Oyası gibi
toplamda 10 şarkı bulunan ‘’ Caz Musikisi ‘’ ismini verdiği albümünde,alışılagelmiş şekli ile geleneksel Türk müziğini çok sesli hale getirmek yerine, caz müziği ile buluşturarak ahengi ve doğallığı dinleyiciler ile buluşturdu.

Sanatçı, sözü ve müziği Hasan Hasgüler’e, düzenlemesi Baki G. Duyarlar’a ait olan albümün çıkış şarkısı ” Kara Kız ” ı Murat Joker yönetmenliğinde kliplendirdi. Projenin grafik tasarımını Bestimage Reklam Ajansı üstlendi.

Bahçeşehir Üniversitesi ve DMC iş birliği ile 4 Mayıs tarihinde yayınlan albüm, tüm dijital platformlarda ve klibi müzik kanalları ile Youtube kanalında yerini aldı. Albüm çok yakında tüm müzik marketlerde ve sınırlı sayıda üretilecek olan plak formatı ile müzikseverler ile buluşacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.