gazetemag tv

Yalnızlığı sevenler daha zeki

Zeki insanlar başkalarına ihtiyaç duymuyor.

Londra Ekonomi Okulu ve Singapur İşletme Üniversitesi’nin ortak araştırmasına göre, yalnız vakit geçirmeyi sevmek veya hissetmemek zekâ ve evrimle ilgili. 15 bin genç üzerinde yapılan araştırma, yalnızlıktan hoşlanan kişilerin daha zeki olduğunu ortaya koydu.

Independent’da yer alan habere göre, bu durumun evrim süreciyle bağlantılı olması yüksek ihtimal; zira araştırmacılar şu sonuca vardı: Zeki insanlar modern dünyada çevreye daha kolay uyum sağlıyor; atalarımızın aksine, gıda ve sığınak bulmak için başkalarıyla yakın ilişkiler kurmaya ihtiyaç duymuyor.

Araştırma, zeki insanların arkadaşlarıyla daha fazla geçirmek zorunda kalınca daha az mutlu hissettiklerini de ortaya koydu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.