Yakalama kararı çıktı! Işın Karaca’dan örnek olacak dava!

Işın Karaca’nın, uyuşturucu bağımlısı eski eşi Sedat Doğan’ın çocuğunu ihmal ettiği gerekçesiyle savcılığa yaptığı başvuru emsal bir davaya dönüştü. Işın Karaca’nın avukatı, “Bu dava, ihmal edilen tüm çocukların davasıdır” dedi.

Ünlü şarkıcı, kızının babası Sedat Doğan’ın uyuşturucu madde bağımlısı olduğunu, yurt dışında işlediği suçlar nedeniyle hapis cezası aldığını, velayeti kendisinde olan çocuğunun bunlardan olumsuz etkilendiğini belirtip şikayetçi olmuştu. Hakkında yakalama kararı bulunup ifadesi alınamayan Doğan’a dava açıldı.

ONUR KIRICI DAVRANIŞ

Sabah’ta yer alan habere göre; hazırlanan iddianamede, Sedat Doğan’ın aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğünü ihlal ettiği belirtildi.

Karaca’nın avukatı Levent Karakoç, “Bu, evde ihmal edilen çocukların davasıdır ve emsal niteliğindedir.

Boşanmış ya da evliliği devam eden ailelerde eve sarhoş gelen babaların davranışları onur kırıcıdır” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.