“World Luxury Restaurant Awards” Türk Mutfağının öncüsü Aila’yı ödüllendirdi

Dünyanın en prestijli lüks restoran ödüllerinden World Luxury Restaurant Awards, yenilikçi Türk Mutfağının öncüsü Aila’yı 3 farklı kategoride ödüle layık buldu.

Uluslararası yarışmada ödül alan tek Türk restoranı olan Aila, Türk mutfağı kategorisinde “Altın Madalya”, yemek sunumu kategorisinde “Doğu Avrupa Bölgesi Birincisi” ve özgün lüks deneyimler kategorisinde “Ülke Birincisi” oldu.
Fairmont Quasar Istanbul’un bahçe katında yer alan Aila, ”World Luxury Restaurant Awards” ödülleri ile lezzet kalitesini ve sofistike sunumunu dünya çapında tescilledi. Aila, bölge çapında en iyi sunum, dünya çapında en iyi Türk mutfağı ve ülke çapında özgün lüks deneyimler kategorilerinde birincilik ile ödüllendirildi. Rusya’da gerçekleşen ödül törenine 90 ülkeden 270 restoran katıldı.

blank
Şef Emre İnanır

Şef Emre İnanır’ın imzasıyla geleneksel Türk mutfağına yeni bir soluk kazandıran Aila, lezzetleri ile olduğu kadar, çağdaş rafine tasarımları, el yapımı menüleri ve sanat eserini andıran tamamlayıcı unsurlarıyla da, konuklarının vazgeçilmez mekânı olarak hizmet veriyor. Aila, açıldığı ilk günden bu yana, yaratıcı mezeleri, özgün içki menüleri ve “Baharat Kütüphanesi” ile şehrin lezzet haritasında iddialı bir yere sahip. Aila, yaz aylarında misafirlerini bahçesinde ağırlayarak Türkçe pop müzik eşliğinde İstanbul gecelerini müzik dolu bir keyif yolculuğuna dönüştürüyor.

blank
Aila World Luxury Restaurant Awards

Aila görsel kimliğiyle, açılışının birinci yıl dönümünde dünya çapında en fazla takdir gören tasarım yarışmalarından A’Design Award tarafından da “Grafik ve Görsel İletişim Tasarımı” kategorisinde ödül aldı. Uluslararası platformda tescillenen özgün tasarım ve lezzetlerini farklı bir eğlence konseptiyle birleştiren Aila, iyi yemek ve iyi müzik anlayışıyla İstanbul’un coşkusunu yansıtmaya devam ediyor.

blank

World Luxury Restaurant Awards Hakkında:

2015 yılında kurulan ‘’World Luxury Restaurant Awards’’, lüks restoran endüstrisindeki başarının zirvesi olup, uluslararası bilinirliği sağlamayı amaçlar. Dört hafta boyunca her yıl 100.000’den fazla uluslararası misafir kazananları belirlemek için oy kullandığı prestijli bir ödüldür.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.