Windows Mobile kullanıcılarının beklediği müjde geldi

Facebook’un Windows 10 Mobile cihazlarına yönelik uygulaması, çok uzun süren bir bekleyişin ardından yayınladı. Uygulama Haziran’dan bu yana Beta olarak sunuluyordu ancak bu sürümü indirebilmek için bölge ayarlarını değiştirmeniz gerekiyordu.

Ekran görüntüsünden anlaşılmasa da yeni uygulama, iOS uygulamasından uyarlanmış. Facebook bu iş için kendi çatısı altında geliştirilen Osmeta araçlarından faydalanmış. Messenger uygulamasında da olduğu gibi firmanın, üçüncü parti yazılım koşullarından Apple’ın adını kaldırmakla uğraşmadığını görüyoruz.

Windows Phone’da Facebook uygulamasını aratırken birden fazla Facebook girdisine rastlayabilirsiniz. Bunlar arasındaki “Facebook Beta” Microsoft tarafından üretilmişti. Yeni uygulama, Facebook’un kendi sunduğu “Facebook (Beta)” uygulamasına bir güncelleme olarak değil, yeni bir girdi olarak görüntüleniyor.

Yeni Facebook uygulamasını buradan yükleyebilirsiniz. Uygulamanın 100MB’ın üzerinde olduğunu söyleyelim; bu yüzden uygulamayı Wi-Fi’dan indirmenizde fayda var. CHIP

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.