WhatsApp’ta reklamların görüleceği yer belli oldu!

Facebook tarafından satın alındıktan sonra çeşitli geliştirmelerle değişmeye başlayan WhatsApp’ta son yenilik kullanıcıları ayağa kaldırdı! Aktarılan bilgilere göre bir süredir planlanan proje ile WhatsApp’a reklam geliyor. WhatsApp’ta reklamların görüleceği yer belli oldu.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yakın tarihte yapılacak olan bir güncellemeyle birlikte artık halka açık reklamlar görülmeye başlanacak. Kullanıcıların insiyatifine kalmaksızın herkese gösterilecek olan reklamların gelecek olması ile ilgili ilk haberler ile beraber kullanıcılar tepkilerini ortaya koyarken, Mark Zuckerberg yönetimindeki Facebook’un alt kolu olan WhatsApp’a reklamlar kesin olarak gelecek.

2014’te Zuckerberg tarafından satın alınarak Facebook ile birleşimi sağlanan WhatsApp’a yeni dönemde sunulacak olan reklamların nerede çıkacağı da belli oldu.

WhatsApp Reklamları Nerede Görülecek?

Aktarılan güncel bilgilere göre WhatsApp’ta reklamlı dönemde gösterilecek olan reklamlar ‘Durum’ bölümünde çıkacak ve tıpkı Instagram ve Facebook’taki hilkaye reklamlarında olduğu gibi dokunulduğunda izlenebilecek.

2012’de reklamsız ve tamamen ücretsiz kullanım sözü veren WhatsApp yönetiminin sözleri, 2014’te Facebook’un uygulamayı satın almasıyla sona ermiş oldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.