Vestel Gururla Yerli Konserleri, İdil Biret konseri ile devam ediyor

Zorlu PSM ve BKM iş birliği ile düzenlenen Vestel Gururla Yerli Konserleri, 11 Mart’ta İdil Biret konseri ile devam ediyor.

Dünya müzik tarihine adını deha olarak yazdırmış olan Ludwing van Beethoven’in 250. Doğum Yılı Özel Konseri, devlet sanatçısı şef Prof. Rengim Gökmen yönetiminde, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in solistliğinde, Avrasya Filarmoni Orkestrası eşliğinde Zorlu PSM ve BKM iş birliğinde gerçekleşecek.

İmparator Konçertosu olarak da anılan ve Beethoven’in son piyano konçertosu olan 5. Piyano Konçertosu Beethoven’a saygı duruşu niteliğinde Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek. Programda ayrıca bestecinin klasikleşmiş 7.Senfonisi ve Leonare Uvertürü No.3 de seslendirilecek.

Saat 20:30’da başlayacak olan konserin biletleri www.passo.com.tr de satışa sunuldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.