Vedat Milor: Henüz tadına bakmadığım lezzetlerden biri de Ayasofya’nın kapısı

Sanat Tarihi Derneği Başkanı Şerif Yaşar’ın Ayasofya’nın İmrapatorluk Kapısı’nda meydana gelen tahribatla ilgili “İnsanlar oradan geçerken ellerini sürtüyorlar. Bazıları hatta oradan parça koparıp ağızlarına atıyorlar” sözlerine Vedat Milor, ironik bir paylaşım yaparak yanıt verdi.

Gastronomi yazarı Vedat Milor, sosyal medya hesabından Sanat Tarihi Derneği Başkanı Şerif Yaşar’ın Ayasofya’da İmparatorluk Kapısı’nda meydana gelen tahribatla ilgili “İnsanlar oradan geçerken ellerini sürtüyorlar. Bazıları hatta oradan parça koparıp ağızlarına atıyorlar” sözlerine yönelik esprili bir paylaşım yaptı.

Milor, “Utandıran itiraf” diyerek yaptığı paylaşımda, “Henüz tadına bakmadığım lezzetlerden biri de Ayasofya’nın kapısı” diye yazdı.

Ayasofya İmparatorluk Kapısı’ndaki tahribatı gündeme getiren Sanat Tarihi Derneği Başkanı Şerif Yaşar, HaberTürk TV’de dikkat çeken bir açıklamada bulunmuştu.

Yaşar, bir görevlinin kendisine “İnsanlar burayı kutsal sayıyor, oradan geçerken kapı parçalarını da kutsal sayıp ağızlarına atıyorlar” dediğini söylemişti. Ahşap kapının ziyaretçiler tarafından ‘yenilmesine’ Vedat Milor da sessiz kalmadı.

Twitter’ı aktif şekilde kullanan yemek eleştirmeni Vedat Milor da gündemdeki konuyla ilgili ironik bir paylaşım yaptı. Milor, yaptığı paylaşımda, “Utandıran itiraf: Henüz tadına bakmadığım lezzetlerden biri de Ayasofya’nın kapısı” ifadelerini kullandı.

Milor bir sonraki paylaşımında da, “Pantheon’un ya da Santiago de Compostela Katedrali’nin kapısıyla karşılaştırmak isterdim” notunu düştü.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.