Van’da terörle mücadele operasyonu

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Van’da teröristlere ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

ANKARA (İGFA) – Van İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Çatak ilçesi Övecek Mahallesi kırsalında iç güvenlik operasyonu gerçekleştirildi.

Tespit edilen mağara içerisinde çok sayıda mühimmat ve teröristlere ait yaşam malzemeleri ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan aktarılan bilgiye göre, söz konusu operasyonda; 1 adet havan mühimmatı, 150 kg amonyum nitrat, 1 adet AK-47 Kalaşnikof P.Tf. şarjörü, 90 adet mutfak tüpü, 1 adet el telsizi, 180 m kablo, 6 adet akü, 3 adet jenaratör, 22 adet pil, 150 lt benzin, 60 lt mazot, çok sayıda örgütsel döküman ile muhtelif miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemelerin emniyetli şekilde imha edildiği kaydedilirken, terörle mücadele operasyonlarına bölgede halkın da desteği ile devam edeceği kaydedildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.