Van Büyükşehir Belediyesinden Kitap Okuma Şenliği

Van Büyükşehir Belediyesi ‘Kadınlar Okuyor, Van Güçleniyor’ projesi kapsamında Kitap okuma şenliği düzenledi.
Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ‘Kadınlar Okuyor, Van Güçleniyor’ projesi kapsamında Edremit İlçesinde bulunan Fidanlık Parkında kitap okuma şenliği düzenledi. Kadınların 15 günde bir toplanarak kitap okuyacakları etkinlikte en fazla kitap okuyanlara ise çeşitli hediyeler verilecek.
Edremit İlçe Kültür Turizm Müdürlüğü İlçe Kütüphanesinin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları Esiner Çetin, Doç. Dr. Ali Özvan, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek ve çok sayıda aile katıldı.
Bir toplumun Gelişmiş olmasının temel ölçütünü kadınların okuma düzeyi olduğunu söyleyen Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek “Bugün kadınlarımız ile birlikte kitap okuma etkinliğinde bir araya geldik. Kitap okuma etkinliğimiz 15 günde bir devam edecek” dedi.
Bundan sonra hep beraber kitap okuyacaklarını söyleyen Genel Sekreter yardımcısı Esiner Çetin ise, “Çocuklar ve aileleriyle beraber kitap okuyacaklardır. Bugün burada kitap okuma şenliği düzenliyoruz. Bundan sonra böyle etkinliklerin sıklıkla yapmayı düşünüyoruz. Etkinliğe katılanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca etkinlikte 400 katılımcıya kitap dağıtılırken etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.