Van Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlar ve ailelerine sinema keyfi yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşların sosyal yaşama daha fazla katılımlarını sağlamak amacıyla başlattığı etkinliklerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğünce, belediyeye ait otobüslerle alınan engelli vatandaşlar ve ailelerine ‘Togo’ isimli sinema filmi izletildi. 1925 yılında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde kasabayı etkisi altına alan salgının tedavi edilmesi için zorlu bir yolculuğa çıkan bir adam ve köpeğinin hikayesi konu alınıyor.

Yaklaşık 1 buçuk saatlik sinema filmini izlemek için Hacıbekir Kültür Merkezi Sinema Salonu’nu dolduran engelli vatandaşlar ve aileleri sinema keyfini doyasıya yaşadı. 80 engelli vatandaş ve ailelerinin katıldığı etkinlikte vatandaşlara patlamış mısır ikramı da yapıldı.

Engelli vatandaşlar ve aileleri ise kendilerine yönelik düzenlediği etkinlikler nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.