Vali Ozan Balcı Muharrem Ayı Nedeniyle Aşure Dağıttı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, bolluk, bereket, paylaşma, birlik ve beraberliğin simgesi olan Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikram etti.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca Muharrem ayının başlangıcı nedeniyle kent genelindeki 29 camide Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Program kapsamında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi kampüsünde bulunan ve yapımı devam eden Tıbbiye Camii’ne gelen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı burada Cuma namazını eda etti. Cuma Namazı sonrasında vatandaşlara aşure ikramında bulunan Vali Ozan Balcı, vatandaşların Muharrem ayı ve Cumasını tebrik etti.

Cami cemaati ve vatandaşlarla bir süre ayakta sohbet eden Vali Ozan Balcı’ya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman eşlik etti.

Vali Ozan Balcı ve beraberindekiler aşure ikramının ardından buradan ayrıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.