gazetemag tv

Vakalar yeniden hortladı! 20 ülkede alarm zilleri!

AB ülkelerinde Kovid-19 vakaları yeniden hortladı, geçen haftaya göre yüzde 64’lük artış görüldü. En fazla vaka artışı 15-24 yaş aralığında kaydedildi, 65 yaş üstü kişilerdeki artış sınırlı kaldı.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), AB ülkelerinde koronavirüs vakalarının yeniden artışa geçtiğini açıkladı.

EN ÇOK GENÇLERİ VURDU

ECDC’den yapılan açıklamaya göre, Delta varyantı ve önlemlerin gevşetilmesi nedeniyle 20 ülkede vakalarda artma eğilimi göze çarptı.

En fazla vaka artışı 15-24 yaş aralığında kaydedildi, 65 yaş üstü kişilerdeki artış sınırlı kaldı.

HASTANELER ÇOK DOLMADI

Buna rağmen 24 ülke tarafından rapor edilen verilere göre, hastanelerdeki doluluk oranı değişmezken, yoğun bakım ünitesindeki doluluk oranının düşmeye devam ettiği bildirildi.

ECDC verilerine göre, AB’de 18 yaş üstü kişilerin yüzde 66,2’sine ilk doz aşı vuruldu, yüzde 48,7’si ise tam aşılandı.

NİSAN’DA TEDBİRLER GEVŞETİLDİ

Aşılamanın artmasıyla İtalya, İspanya, Belçika, Almanya gibi AB ülkelerinde tedbirler, Nisan’dan itibaren son aylarda aşamalı olarak gevşetilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.