gazetemag tv

Ünlü oyuncu Kadir Doğulu, tiyatro sahnesine adım attı

Ünlü oyuncu Kadir Doğulu, dizi oyuncusu olarak başladığı kariyerine bir ilk ekleyerek Tiyatro sahnesine adım attı.

Usta oyuncular Haldun Dormen ve Göksel Kortay’ın yazdığı “Amiral Battı Kaçıyorusss” yakında perde diyor.

Yaklaşık iki aydır provaları süren oyunun başrollerinde, ilk kez tiyatro sahnesinde göreceğimiz Kadir Doğulu, Hakan Eratik, Çiğdem Batur, Yeliz Şar ve İstanbul Devlet Opera Ve balesi baş dansçısı Olıver Spence yer alıyor.

Olaylar 1980’lerde emekli bir amiralin evinde geçmekte. Ünlü bir dansçı olan Rudiyef (Oliver Spence) emekli amiral Kemal Ertürk’ün (Hakan Eratik) katıldığı bir davette balerin partneri Sevda’nın da (Çiğdem Batur) yardımıyla amiralin arabasının bagajına saklanarak amiralin evine gelir.

blank

Amacı Türkiye’ye iltica etmektir. Bu sırra ilk başta amiralin kızı Ebru (Yeliz Şar) ortak olur. Çok geçmeden amiralin müstakbel damadı Caner ( Kadir Doğulu ) eve gelir ve olaylara dahil olur. Evin bahçıvanı, İçişlerinden bir memur ve birde polis müfettişinin eve gelmesiyle olaylar içinde çıkılmaz hale gelir. Birbirinden komik olayları ve karmaşayı kahkahalarla izleyeceksiniz.

Tiyatrocu, Oyun yazarı, yönetmen ve yıllarını tiyatroya adamış usta sanatçı Göksel Kortay’ın yönetmenliğindeki “Amiral Battı Kaçıyorusss” ile harika dakikalar geçirmeye hazır olun.

Yazanlar : Haldun Dormen-Göksel Kortay

Yöneten : Göksel Kortay

Oynayanlar: Kadir Doğulu, Hakan Eratik, Çiğdem Batur, Yeliz Şar, Oliver Spence, Sedat Bilenler, Oytun Terzi, Murat Buyruk, Neslihan Yavuz

Prodüksiyon: Arena Oyuncuları

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.