Ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin filmi Oscar’a aday oldu

Hollywood yıldızı Angelina Jolie’nin yönettiği ‘First They Killed My Father’ (Önce Babamı Öldürdüler) filmi, Kamboçya’nın ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisinde Oscar adayı oldu.

Angelina Jolie’nin beşinci kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu ‘First They Killed My Father’ filmi, geçtiğimiz ay Telluride Film Festivali’nde prömiyerini yapmıştı. Loung Ung’un yazdığı kitaptan uyarlanan, Kamboçya’da Kızıl Khmerler rejimini konu alan filmde, Jolie yönetmenliğin yanı sıra Ung’un kaleme aldığı senaryoya da destek verdi.

‘First They Killed My Father’ filminin, “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde Kamboçya’nın Oscar adayı olduğu duyuruldu.

ABD’li aktris, Kamboçya’dan evlat edindiği 15 yaşındaki oğlu Maddox’a da filmde yer verdi. Jolie, “Maddox’un ait olduğu toprakların geçmişini bilmesini istedim” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.