Ünlü işletmeci Erkan Kara, İstanbul’u eğlenceye doyuracak!

Eğlence sektörüne bir süre ara verdikten sonra, sahalara Bodrum’un popüler mekanlarından “Fink” ile dönüş yapan ünlü işletmeci Erkan Kara, Bodrum’da ve İstanbul’da hayata geçireceği yenilikleri anlattı. Aynı zamanda eğlence sektörünün sorunlarına da değinen Kara, Türkiye’nin artık çok fazla yatırımcı bulamadığını söyledi.

İşte, Erkan Kara’nın açıklamaları…

Uzun bir aradan sonra eğlence dünyasına iddialı bir mekanla geri döndünüz. Peki neden ara verme ihtiyacı duydunuz?

Evet gerçekten Fink iddialı bir mekan. Çünkü 2 senedir kapalıydı ve sahalara beraber geri döndük aslında.. Her zaman zoru seviyorum. İşleyen mekanlar bana göre değil. Kendim açtığım veya yeni açılan mekanları tercih ediyorum.

Bir dönemin en ünlü 4 işletmecilerinden biriydim. Emre Ergani, İzzet Çapa ve Ali Ünal ile birlikte Türkiye’ye kaliteli ve konsept eğlenceyi getiren isimleriz. Fakat Türkiye ekonomik olarak zor dönemlerden geçti hala daha geçiyor. Eğlence bir ihtiyaç değil lüks olmaya ve zevkler değişmeye başladı. Bence gece hayatını sevenler ve gençlerimiz şu an olduğundan çok daha kaliteli bir gece hayatını hakediyorlar. Ben bu dönem kendimi biraz geri çekip yatırımı sektöre değil kendime yapma ihtiyacı duydum. Dünyayı gezip konseptler gördüm ve deneyimledim. Şimdi bu konseptleri hayata geçireceğim. Artık döndüm. Bence sektörün bizim gibi deneyimli ve vizyon sahibi işletmecilere ihtiyacı var.

Sizce eğlence sektörünün günümüzdeki en büyük sıkıntısı nedir?

En büyük sıkıntısı değil sıkıntıları diyebiliriz aslında.. İlki finansal sıkıntılar. Türkiye artık fazla yatırımcı bulamıyor. Bir çok güzel proje finansal sıkıntılar nedeniyle hayata geçirilemiyor. Hayata geçirilse bile kalifiye eleman bulmak çok zor oluyor. Biz gerekli eğitimleri veriyoruz fakat eskiden eğlence sektörü de bir meslekti. Şimdi ise bir gelen misafir 2. geldiğinde aynı garsonu bulamıyor. Kadrolar sürekli değişiyor. Son olarak da tabiki alkol zamları ve ruhsat sıkıntıları eğlence sektörüne ciddi sekte vuruyor. Eğitim sezonu açılınca üniversitelerde verecek olduğum workshoplarda da bu sıkıntılardan daha detaylı bahsedeceğim.

blank

YATIRIMI SEKTÖRE DEĞİL KENDİME YAPTIM

Bu ara verme sürecinde sizin ne gibi kazanımlarınız oldu?

Bahsettiğim gibi yatırımı sektöre değil kendime yapma ihtiyacı duydum. Hersey çok tek düzeydi. Farklı bişeyler yapmak gerekiyordu. Mekanlara bir karakter ve cinsiyet katmak gerekiyordu. Dünya’da eğlence hayatı ile meşhur heryeri gezdim. Muhteşem konseptler deneyimledim. Bence biz ülkece çok daha iyi şeyleri hakediyoruz. Para harcayacaksak bile en güzel şeylere harcamalıyız, zevk almalıyız. Hizmet sektöründe misafirler, kapıdan içeri girdiklerinde ne kadar mutlularsa çıkarken de o kadar mutlu olmaları gerekir. Bu o işletmenin başarısını gösterir.

Fink’in yanı sıra başka yeni projeleriniz olacak mı?

Bir çok proje var. Sözleşme imzaladığım ve imzalamak üzere olduğum. Hatta önümüzdeki yaz sezonunun planı bile belli. Alt yapılarını yapıyoruz şu an ekip olarak. Kış sezonu için en az 4 farklı yeni konsepti eğlence dünyasına kazandıracağız. Canlı müzik, akustik müzik, r&b, house müzik, restoran. Gezdiğim gördüğüm her şeyi bu sezon İstanbul gece hayatına kazandırıyoruz. Bu kış İstanbul çok eğlenecek…

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.