Ünlü film sahnelerinin oyuncularını başka ünlü oyuncularla değiştirdi

Youtube’da yayın yapan Ctrl Shift Face isimli kanal ünlü film sahnelerini orijinalinden ayırt edilemeyecek şekilde değişik aktörlerle manipüle etti.

Bir Deepfake videosunun ne kadar ikna edici olabileceği ilginç bir örnekle yeniden ispatlandı. Youtube Kanalı Ctrl Shift Face ünlü film sahnelerinin oyuncularını başka ünlü oyuncularla değiştirdi. Sonuç hayranlık verici.

blank

Youtube kanalının yeni ürünü ünlü No Contry for Old Men filmindeki en tanınan sahnelerden birisi oldu. Filmin oyuncusu Javier Bardem Deepfake yöntemiyle hazırlanan üç ayrı klipde Arnold Schwarzenegger, Leonardo DiCaprio ve Willem Dafoe ile değiştirildi. Yeni sahnelerdeki diyaloglarda yeni oyuncuların ses tonu da taklit edildi.

Deepfake videoları ilk kez 2017 yılında ortaya çıkmış ve o tarihten beri bir internet fenomeni haline gelmişti. Bu yöntemle ünlü sanatçıların yüzleri bir çok pornografi içerikte kullanılmıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.