Ukrayna Ankara Büyükelçisi: Bu 3. Dünya Savaşı’dır

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Bodnar, Rusya’nın başlattığı savaşın 3. dünya savaşı olduğunu ve Kazakistan’ı da dahil etmek istediğini belirtti.

Rusya karşıtı gösterilere katılan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar, “Bu Ukrayna’ya yapılan bir savaş değildir, bu 3. Dünya Savaşı’dır. Rusya, Kazakistan’ı da bu savaşa dahil etmek istiyor” dedi.

Bodnar’ın açıklamaları:

KAZAKİSTAN’I DA DAHİL ETMEK İSTİYOR

Ukrayna’da yaşayan tüm halkları, Rus halkları da dahil olmak üzere şu anda bu savaştan zarar görüyor. Bu Ukrayna’ya yapılan bir savaş değildir, bu 3. Dünya Savaşı’dır. Rusya, Kazakistan’ı da bu savaşa dahil etmek istiyor. Bu savaşın başka ülkelere yayılması ve genişlememesi size ve tüm dünyaya bağlı.

Yüzyıllardır komşularına işkence ettiler, topraklarını işgal ettiler biz de şimdi onlara karşı koyuyor ve cevap veriyoruz. Türkiye’ye teşekkür etmek istiyorum, bugün Ukrayna’ya ilk insani yardım ulaştı. Önümüzdeki birkaç gün içinde bir hesap oluşturacağız, yardım etmek isteyenler bağış yapabilecekler.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.