Uğur Yücel’i Neyzen Tevfik oyununda Şener Şen yalnız bırakmadı

Uğur Yücel’i yıllar sonra tiyatro sahnelerine döndüren, BKM’nin yapımcılığını üstlendiği Neyzen Tevfik oyunu dün gece İstanbul prömiyerini gerçekleştirdi.

Kapalı gişe sahnelenen oyunun sonunda seyirciler usta oyuncuyu ayakta alkışladı.

Prova sürecinin ardından geçtiğimiz günlerde ilk kez Bodrum ve sonrasında İzmir’de sahnelenen Neyzen Tevfik oyunu İstanbul seyircisiyle buluştu. Biletleri günler öncesinde tükenen, Uğraş Güneş’in yazdığı, Can Yücel’in yönettiği oyun, Uğur Yücel’in başarılı performansıyla övgüleri topladı. Usta oyuncu Şener Şen, oyunun İstanbul prömiyerinde Uğur Yücel’i yalnız bırakmadı.

blank

Uğur Yücel, Neyzen’in hayat hikayesini, dünyasını, dostlarını; anekdotlar, hicivler ve şiirler ile anlatıyor.

Neyzen Tevfik; 6 Aralık’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 10-21 Aralık’ta Maximum Uniq Box’ta, 15 Aralık’ta Eskişehir Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde ve 16 Aralık’ta Bursa Akademik Odalar Birliği’nde izleyicisiyle buluşmaya devam edecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.