UFO mu casus balon mu? Japonlar şaşkın!

Japonya’da bulunan bir sahil kasabasındaki polis ve bölge sakinleri, plaja vuran büyük bir demir top karşısında şaşkına döndü. Halk arasında, cismin UFO veya casus balon olduğuna dair söylentiler sürerken, yetkililer, cismin ne olduğuna dair bir fikirleri olmadığı itirafında bulundu.

Yerel basında çıkan haberlere göre, çapı yaklaşık 1,5 metre olan küre, ülkenin Pasifik kıyısındaki Hamamatsu kentindeki Enshu plajına vurduğundan beri spekülasyonların merkezinde yer alıyor.

MAYIN OLMADIĞI KESİN
Uzmanların, nesnenin içini incelemek için X-ışını kullanıp içi boş olduğunu bulmasının ardından, bunun başıboş bir mayın olabileceğine dair korkular ortadan kalktı.

Asahi TV’nin bildirdiğine göre, bölgeden bir kadın bu hafta başlarında yürüyüşe çıktığı sırada kıyıdan sadece birkaç metre ötede kumun üzerinde durduğunu fark ettikten sonra polis turuncumsu kahverengi olan topu incelemeye başladı.

Memurlar bölgeyi kordon altına aldı ve daha fazla araştırma yapmak için koruyucu giysiler giymiş patlayıcı uzmanları çağırdı, ancak yerel basın, yetkililerin kürenin ne olduğunu veya nereden geldiğini hala bilmediğini söylüyor.

‘BİR AYDIR ORADA’ İDDİASI
Sahilde düzenli olarak koşan bir adam, topun neden bir anda ilgi odağı haline geldiğini anlamadığını söyledi. Kamu yayıncısı NHK’ye “Bir aydır orada. İtmeye çalıştım ama kıpırdamadı” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.