UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu kura çekiminde skandal hata!

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu kura çekiminde skandal bir hata yapıldı. İlk çekilen kurada yaşanan Manchester United karışıklığı sonrası UEFA, Atletico Madrid’in de itirazı üzerine Şampiyonlar Ligi son 16 turu kurasının yeniden çekileceğini duyurdu.

İlk turda aynı grupta mücadele eden Villarreal ve Manchester United, kura çekiminde yanlışlıkla aynı torbada yer alınca ortalık karıştı. UEFA, Devler Ligi son 16 turu kurasında yaşanan bu olay sonrası kura çekiminin tekrarlanacağını açıkladı.

İlk çekilen kura, yaşanan Manchester United karışıklığı sonrası iptal edildi.

Kura çekimi bugün saat 17.00’de gerçekleştirilecek.

NE OLMUŞTU?

UEFA Şampiyonlar Ligi son turu kura çekimi daha önce benzeri görüşmeyen bir olaya sahne oldu.

Villarreal’in eşleşebileceği takımların kura torbasına yanlışlıkla Manchester United eklendi ve İspanyol ekibinin rakibi olarak çekildi. İki takım aynı grupta yer aldıklarından bu kura gerçekleşemedi. Kura torbası yeniden karıştırıldı ve Villarreal’in rakibi bu kez Manchester City oldu.

blank

Daha sonrasında Atletico Madrid’in rakiplerinin belirleneceği kura torbasına Manchester United’ın katılamadığı görüldü. Bu durum, Atletico Madrid’in çekebileceği rakipler arasında Manchester United’ın yer almamasına yol açtı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.