Uçan araba! Elon Musk yeni hedefini açıkladı!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Tesla Roadster modelini uçan arabaya dönüştürmek istediğini açıkladı. Musk “Bu şeyi insanları öldürmeden nasıl havada tutacağımı çözmeye çalışıyorum” açıklamasını yaptı.

SpaceX ve Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk’ın yeni hedefi ‘uçan araba’ oldu

Musk, Tesla Roadster model aracının güncelleştirilmiş yeni nesil halini ‘uçan arabaya dönüştürmek’ istediğini belirtti.

Bir radyo programına konuk olan Musk, “Bu şeyi insanları öldürmeden nasıl havada tutacağımı çözmeye çalışıyorum. Belki uçurabiliriz diye düşündüm ama çok yükseğe değil. Yani belki yerin bir metre kadar yukarıda uçabilir ya da onun gibi bir şey” ifadelerini kullandı.

Tesla şirketi, birkaç yıldır Roadster modelinin üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Musk, bu modelin mühendislik sürecini bu yıl bitirmeyi ve 2022’de sevkiyatına başlamayı umduğunu açıkladı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.