Twitter’ın rakibi Threads’e tepki! Neredeyse sıfır gizlilik

Meta’nın, Twitter’a rakip yeni sosyal medya platformu Threads hakkındaki tartışmalar gündem oldu. Platform sansür uygulamakla suçlanırken, “neredeyse sıfır gizlilik” politikası izlediğine dair tepkiler geldi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta’nın, Twitter’a rakip yeni sosyal medya platformu Threads’i kullanıma sunması “gizlilik” tartışmalarına neden oldu.

Fox News’in haberine göre, Gazeteci Michael Shellenberger, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Threads’in “neredeyse sıfır gizlilik” politikası izlediğini belirterek, Kongrenin ya Meta ile ters düşmesi ya da şirketin daha şeffaf davranmasını zorunlu kılması gerektiğini kaydetti.

‘ONUN İŞ MODELİ VERİLERİMİZİ SATMAK’
Shellenberger, paylaşımında, “Mark Zuckerberg, Twitter kopyası Threads’de kullanıcılar üzerinden para kazanmayı düşünmediğini söylüyor ama bu bir yalan. Onun iş modeli, verilerimizi reklamcılarımıza satmak” ifadelerini kullandı.

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Danışmanı Stephen Miller, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “İfade özgürlüğünüzün sansürlenmesini ve gizliliğinizin yağmalanmasını istiyorsanız, Mark Zuckerberg’ün uygulaması tam size göre” eleştirisinde bulundu.

‘VERİLERİNİZDE MADENCİLİK YAPIYORLAR’
Muhafazakar hiciv dergisi The Babylon Bee’nin Editörü Joel Berry de Twitter’daki paylaşımında, “Verileriniz üzerinde madencilik yapıp muhtemelen sizi sansürlüyorlar” ifadelerine yer verdi.

Apple verilerine göre Threads, kullanıcılarının konumu, ismi, e-maili, adresi, telefon numarası, siyasi ya da dini inançları, cinsel yönelimi, maddi durumu, sağlık durumu, fotoğrafları gibi birçok veriye erişebiliyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.