Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in attığı ilk ‘tweet’ 2,5 milyon dolara satıldı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, açık artırma usulüyle ilk tweet’ini satışa çıkardı. Binlerce kişiden farklı teklifler alan Dorsey, tweet’ini 2,5 milyon dolar teklif veren Türk asıllı iş insanı Sina Estavi’ye sattı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, 2006 yılında “just setting up my twttr” (Twitter’ımı kuruyorum) paylaşımı ile dünyaya yeni bir platform kazandırmıştı. Paylaşımının üzerinden tam 15 yıl geçtikten sonra Dorsey’den ilginç bir adım geldi.

EN YÜKSEK TEFLİF ESTAVİ’DEN GELDİ

Paylaşımını Değiştirilemez Token olarak bilinen NFT haline getiren Jack Dorsey, Valuables BY Cent sistemi üzerinden satışa çıkardı. Açık artırma usulüyle teklifler alan Dorsey’e en yüksek miktar, kripto para alım ve satım platformu Cryptoland’in ve Malezya merkezli Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi’den geldi.

blank

TÜRK ASILLI İŞ ADAMI TARİHE GEÇTİ

Jack Dorsey’in Twitter’daki ilk paylaşımına 2,5 milyon dolar teklif sunan Türk asıllı Sina Estavi, tweet’i satın aldı. Sosyal platformda NFT yöntemiyle satışı gerçekleştirilen ilk varlık olan bu paylaşımı almakla tarihe geçen Estavi, bir kullanıcıdan gelen “Baba sen Türkçe’yi nasıl söktün?” sorusuna ise verdiği cevapla dikkat çekti. Türk olduğu bilinmeyen Estavi, soruya “Aslen Türk’üm.” yanıtını verirken, yaptığı satın alımla birlikte tweet’in meta verilerini ve dijital imzalı bir sertifikasını elde edecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.