Twitter’ı bugünlere medya getirdi, şimdi de verdiğini geri alıyor

İnternet sektörünün önde gelen isimlerinden Sean Parker Bloomberg’e verdiği röportajda Twitter üzerine dikkat çekici analizler yaptı ve şirketin son zamanlarda neden çalkantıda olduğunu yorumladı.

Webrazzi’den Kaan Çalışkan’ın haberine göre; Facebook‘u küresel pazara açan ve ilk başkanı olan, daha sonra şirketten ayrılarak Spotify yatırımıyla dikkatleri çeken Sean Parker, Twitter‘ın bugünlere gelmesinde ve bu kadar büyümesindeki en önemli etkenin medya ve ünlüler olduğunu söyledi. Parker’a göre medya desteği olmasaydı Twitter bugünlere gelemezdi ve bu kadar büyük bir kullanıcı tabanı oluşturamazdı. Parker, medyanın şimdi bu verdiği desteği geri aldığını, Twitter’ın kullanıcılar arasında doğal bir sosyal ve iletişim ağı yapısı kuramadığı için çalkantılı dönemler geçirdiğini söyledi.

Twitter’ın sahip olduğu geniş kullanıcı kitlesine rağmen Facebook gibi insanları birbirine bağlayamadığını ve sosyal ağ konusunda yeterince tatmin oluşturamadığını belirten Sean Parker bu sorunların artık iyice ortaya çıktığını ve Twitter’ın kullanıcı tabanında başlayan düşüşün bunun işaret fişekleri öne sürüyor. Medya ve ünlüler ile kurduğu doğru işbirliği ve iletişim olmasaydı Twitter’ın asla bugünlere gelemeyeceğini yenileyen Parker, şirketin bugüne kadar en büyük koz olarak kullandığı ilişki zincirinin aynı zamanda şirketin en büyük zayıflığı olduğunun ve kullanıcılar arasında gerçek bir sosyal ağ refleksi yaratmadığının altını çizmiş.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.