Twitter’da ücretli “mavi tik” statüsü yeniden başlıyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformların arasında yer alan Twitter’da ücretli “mavi tik” statüsünü bugün yeniden başlatıyor.

Popüler sosyal medya platformu Twitter’dan gerçekleştirilen açıklamaya göre; şirket ‘mavi onay rozeti2 statüsünü bugünden itibaren abonelerin hizmetine tekrar sunacak

Bu statü için web kullanıcısı kişilerden 8 dolar, Apple IOS kullanıcılarından 11 dolar aylık abonelik ücreti alınacak.

Ücretli aboneler ise kullanıcı adlarını ya da profil fotoğraflarını değiştirebilecek ancak onay süreci sonuçlanıncaya kadar ‘mavi tik’ işareti geçici olarak hesaptan kaldırılacak.

Twitter, bununla birlikte önümüzdeki günlerde, ‘resmi’ onay rozetini, işletme hesapları için altın renkle, devlet ve çok taraflı hesaplar için gri onay işareti ile değiştireceğini bildirdi.

Şirket, kasım ayında, kimlik hırsızlığı ihtimali nedeniyle onaylı hesap olarak bilinen ‘mavi tik’ uygulamasının yeniden başlatılmasını ertelediğini açıklamıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.