Twitter kuş heykelini satılığa çıkardı

Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının ardından San Francisco’daki genel merkezinde yüzlerce ofis malzemesi açık artırmaya çıktı. Platformun ünlü kuş logosunun heykeli de satışa çıkacak.

Twitter, San Francisco’daki genel merkezinden yüzlerce ofis malzemesini çevrimiçi açık artırmaya çıkardı. Platformun ünlü kuş logosunun heykelinin fiyatı şu anda 11 bin dolar ve teklif vermeye 24 saatten biraz daha az zaman kaldı. @ sembolü şeklindeki yaklaşık 2 metrelik bitki saksısı 4 bin 300 dolara satılıyor.

Satış, Elon Musk’ın geçen yıl şirketi 44 milyar dolara satın almasının ardından Twitter’da köklü değişiklikler yapmasıyla geldi. Ekim ayı sonunda görevi devraldığından beri Musk, şirketin 7 bin 500 çalışanının yaklaşık yarısını işten çıkardı. Ayrıca Twitter’ın ücretsiz yemek gibi birçok avantajını da sonlandırdı.

Musk, Kasım ayında, birkaç reklamverenin ayrılmasının ardından şirketin “gelirinde büyük bir düşüş” gördüğünü tweetledi. Ayrıca firmanın iflas edebileceği konusunda uyardı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.