TV8 sahibi Acun Ilıcalı’dan FOX TV için ağır sözler!

TV8 ile FOX Tv arasında bir süredir yaşanan gerginlik büyümeye devam ediyor. TV8 sahibi Acun Ilıcalı FOX TV için ağır sözler sarfetti.

Acun Ilıcalı FOX TV’de yayınlanan ‘Zuhal Topalla Sofrada’ programının TV8 yapımı olan ‘Yemekteyiz’ programından çalıntı olduğu gerekçesiyle dava açmıştı. Acun Ilıcalı’nın FOX TV’nin fikir hırsızlığı yaptığı iddiası bilirkişi raporunda haklı bulundu.

Raporu alan Acun Ilıcalı, kendi televizyonundan da bildiri yayınlayarak, kavgayı daha da büyüttü. Ünlü medya patronu raporla haklı görüldüğü davasını konuşmaya devam etti. Bu kez de bir internet programına katılan Ilıcalı, FOX TV’ye verdi, veriştirdi.

Acun Ilıcalı açıklamasında, “Biz formatları alıp geliştiren ekibiz. Bizimkiler yarışma. Mekanizmalı yarışmalar. Dünyanın en büyük şirketinden alıyoruz. Doğru formatları seçtiğim doğrudur. Bu formatları ülkelere göre (Meksika, Yunanistan) adapte ediyoruz.

Formatımızın çalındığı tek yer oldu dünyada Türkiye. İnanılır gibi değil. Yemekteyiz’in formatını satın aldık mesela. Program çok iyi gidiyor. Fox TV’de bir anda ‘Kaynanalarla Yemekteyiz’ diye program başladı. Aradım, “bizimkinin aynısı değil mi?” diye sorunca, ‘Kaynanalar var’ dediler.

O zaman, O Ses Kaynanalar’ı da yapın dedim. Emeğe çok saygı gösteririm. Beni dolandıran insanlar oldu. Hiçbiri önemli değildir benim için. Para ile tatmin olan biri değilim çünkü. Yaptığım iş ile heyecan duyan biriyim. Fikir hırsızlığı yapıldığında ona dayanamam işte.” dedi.

Acun Ilıcalı’nın Fox TV savaşı devam ediyor!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.