Türkiye’nin yıldızları çocuklar için aynı sahneyi paylaşacak

Çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için sanat ve spor dünyasının ünlü isimleri güç birliği yapıyor…

1994 yılında, 5 çocuğun eğitim hayatını destekleyerek yola çıkan ve 21 senede, 5 milyondan fazla çocuğun hayatına dokunmuş olmanın gururunu yaşayan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı, daha fazla çocuğa destek sağlayabilmek için bir ilke daha imza atıyor.

9 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan, “Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları” konseri öncesinde projede yer alan isimler basın mensuplarıyla bir araya geldi. TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Betül Mermertaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısına; projenin müzik direktörü Metin Özülkü, TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi oyuncu Hakan Bilgin, projenin öncülüğünü üstlenen futbolcular Mehmet Topal ve Serkan Balcı’nın yanı sıra; Selda Topal, Berfin Balcı, Bülent Serttaş, Feridun Düzağaç, Funda Arar, Kubat, Murat Dalkılıç, Nükhet Duru, Olcan Adın, Ümit Besen, Zara, Zeynep Ilıcalı ve gibi çok sayıda isim katıldı.

Basın toplantısında konuşan TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Betül Mermertaş; “Türkiye’de eğitimle ilgili önemli projelere imza atığımız 20 yılı geride bıraktık. 21. Yılımızda; devam eden çalışmalarımıza ek olarak, TOÇEV ÖĞRENİM MERKEZİ’ ni hayata geçirerek okuma istekli çocuklara verdiğimiz desteği daha da güçlendirmek arzusundayız. Bu hayalimizi hayata geçirmek için çalışırken; Sevgili Berfin Balcı ve Selda Topal ile kesişti yollarımız ve onların enerjisi ile güçlenerek devam ettik yola…
Mehmet Topal ve Serkan Balcı öncülük etti hayalimize… Usta müzik adamı Metin Özülkü’ nün de, yanımızda olması bize en büyük destek oldu. Birbirinden değerli sanatçıların, sporcuların ve Sevgili Selçuk Yöntem’ in ikiletmeden kabul etmesi ilerlediğimiz zorlu yolda gücümüze güç kattı. Berfin Balcı ve Selda Topal, konserle ilgili her detayla birebir ilgilendiler, tüm sporcu ve sanatçı organizasyonunu üstlendiler, en önemlisi de konserin hayata geçirilebilmesi için gereken tüm masraflar için sponsor ve bağışçılar buldular. Böylece, bu özel geceden elde edilecek bilet gelirinin tamamını öğrenim merkezimize aktarabileceğiz. Kuracağımız öğrenim merkezindeki atölye odalarından, kütüphanesine, tiyatro salonundan müzik odasına kadar birçok özel alanda çocukların gelişimine ve eğitimine destek olacağız. Konserimiz için inanılmaz heyecan duyuyoruz. Bu kadar değerli insanların TOÇEV için bir arada olması bizleri çok mutlu ediyor. Gecemize destek veren Gönüllülerimize, sponsorlarımıza ve bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Sizleri de, bir yandan unutulmaz bir gece geçirirken bir yandan da TOÇEV Öğrenim Merkezi’ne destek olmanız için konserimize bekliyoruz.”dedi.

“Böyle bir kadro ne Barcelona’da, ne Real Madrid’de, ne de Broadway’de var!”

Metin Özülkü ise; “Yaz aylarında sevgili Selda Topal arayıp, Berfin Balcı ile bir projeleri olduğunu ve görüşmek istediğini söylemişti. Sonrasında ise TOÇEV Genel Müdürü Bade Takazoğlu, sevgili Berfin Balcı ve Selda Topal ile bir araya geldik. İlk önce bu kadar önemli isimlerin bir araya gelmesinin zor olacağını düşündüm ancak o kadar sıkı bir çalışma yaptık ki ortaya çıkan tablo muazzam oldu. öyle bir kadro kuruldu ki; ne Barcelona, ne Real Madrid ne de Broadway bunun gibisini kuramaz!!!!!
İşin esprisi bir yana şimdiye kadar bir çok projede müzik direktörlüğü yaptım, şarkı söyleme konusunda deneyimi olmayan çok insan çalıştırmama ve bir çok projede yer almama rağmen, milli sporcularımızın ve değerli spor adamlarımızın ses provalarındaki performansları beni son derece şaşırttı. Hem bu kadar farklı alanlardan önemli isimlerin bir araya gelmesi, hem de projeyi çocuklar yararına gerçekleştiriyor olmamız beni son derece heyecanlandırdı. Aylardır çalışıyoruz, 9 Şubat’ta sahne üstünde müthiş bir müzikal performans sergileyeceğimizi söyleyebilirim. Bu kadar önemli ismin tekrar bir araya gelmesinin zor olduğunu düşünüyorum o sebeple tarihe geçecek bir konser olacak” dedi.

“9 Şubat’ta bizi yalnız bırakmayın”

Projenin öncülerinden Mehmet Topal ise; “Aslında bana söyleyecek çok fazla bir şey kalmadı fakat buradaki en önemli nokta bu projenin bağışları ve bilet satışlarıyla yüzlerce çocuğun gelişimine katkıda bulunacak olması. Bu nedenle projeye emek veren başta eşim Selda’ya, arkadaşlarıma, hocalarıma ve büyük bağışlarıyla çocukların hayatlarına dokunan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Hem kutsal bir amaca hizmet etmek hem de unutulmaz bir konser dinlemek için 9 Şubat’ta bizi yalnız bırakmayın” çağrısında bulundu.

Toplantıda söz alan projenin öncülerinden Serkan Balcı ise; Çocukluğumun önemli bir kısmı Çocuk Esirgeme Kurumu’nda geçti. Bir çocuğun hayatına dokunmanın ne demek olduğunu yaşayarak öğrenmiş biri olarak; bir çok insandan daha hassas olduğumu söyleyebilirim. Çocukluk dönemimde kurduğum hayallerin gerçekleşme sürecinde, “tıpkı şimdi bizim yaptığımız gibi” çok değerli insanların güçlerini hissettim. Bir çocuğun hayatına değer katmak aslında bir toplumun gelişmesine değer katmak anlamına geliyor. Dolayısı ile sadece kendi çocuklarımıza karşı değil, toplumsal sorumluluğumuzun gerektirdiği gibi tüm çocukların eşit olanaklardan faydalanabilmesi için bir araya geldik. Bende ne kadar emek verildiğini çok iyi biliyorum. Sevgili eşim Berfin bu projenin gelişimi için her hafta Mersin – İstanbul arası aylarca yol yaptı. Umut ediyorum ki bu kadar emek karşılıksız kalmayacak, hedeflediğimizin çok üstünde bilet satarak bağış toplayacağız” dedi.

PROJEDE YER ALAN İSİMLER

Başta Metin Özülkü, Mehmet Topal, Serkan Balcı ve Selçuk Yöntem olmak üzere; Ayşegül Aldinç, Bülent Serttaş, Candan Erçetin, Fatih Erkoç, Feridun Düzağaç, Funda Arar, İpek Açar, Kubat, Murat Dalkılıç, Mustafa Ceceli, Nilüfer, Nükhet Duru, Selami Şahin, Ümit Besen, Volkan Konak, Zara ve Ziynet Sali, Abdullah Avcı (Antrenör), Burak Yılmaz (Futbolcu), Cüneyt Çakır (Hakem), Çağla Büyükakçay (Tenisçi), Eda Erdem Dündar (Milli Voleybolcu), Emre Belözoğlu, Gökhan Saki (Kick Boks Sporcusu), Gökhan Töre (Futbolcu), Işıl Alben (Milli Basketbolcu), Kenan Sofuoğlu (Milli Motosikletçi), Kerem Tunçeri (Milli Basketbolcu), Neslihan Demir (Milli Voleybolcu), Nuri Şahin (Futbolcu), Olcan Adın (Futbolcu), Semih Saygıner (Dünya Bilardo Şampiyonu), Semih Kaya (Futbolcu) ve Volkan Demirel (Futbolcu).

GECEDEN ELDE EDİLECEK GELİRLE TOÇEV “ÖĞRENİM MERKEZİ” YAPILACAK…
Konserden elde edilecek gelir, TOÇEV’in çalışmalarını sürdürdüğü ‘Öğrenim Merkezi’nin yapımına katkı sağlayacak. Merkezde; çocuklar için gerçekleştirilen tüm çalışmalar tek çatı altında toplanacak. Bu sayede merkezde yer alacak tiyatro sahnesinde hem TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu hem de konuk çocuk tiyatroları oyunlarını tüm çocuklara sahneleyebilecek. Etüt odalarında çocuklar atölye çalışmaları yaparken, bir yandan da gönüllülerin desteği ile ders çalışma programları uygulanabilecek. Çocukların gelişimine yönelik her türlü detayın düşünüldüğü merkezde; çocuklar kurulan kütüphane ile Türk ve dünya edebiyatının en güzel eserlerine ulaşabilecekler. Çocuklara ve ailelerine uzman psikologlarla terapi imkanı sağlanacak. Müzik atölyesinde ise genel müzik eğitiminin yanı sıra ilgi duydukları enstrümanlar ile çalışabilecekler.

Organizasyona bağışları ile destek veren; Adem Büyük, Mehmet Topal, Serkan Balcı, Nuri Şahin, Olcan Adın ve Mustafa Küçük, Dr Nevzat Bodur, Tülay Demir Oktay’ın yanı sıra projeye sponsorluk yaparak destek verenler ise; Akyürek Technology, Dekorazon – Zeynep Ilıcalı, Develi Restaurant – Nuri Develi, Drape By Gökçe Sürmeli, Nilüfer Ambalaj, Serttaş Bakliyat oldu. Projenin fotoğraf ve görsel çalışmalarını ise Ozan Yıldırım Photography üstlendi.

tocev1

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.