Türkiye’nin yeni televizyonu TYT Türk, ekonomik krize takıldı

Texs Medya bünyesinde yer alan, Türkiye’nin yeni televizyonu TYT Türk, ekonomik krize takıldı. Henüz 5 Ağustos’ta yayına başlayan, ünlü haber spikeri Türkan Varol ve Öykü Cengiz gibi isimlerin de yer aldığı televizyon, beklenen reklam seviyesine ulaşamayınca faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Texs Medya bünyesinde yer alan, Türkiye’nin yeni televizyonu TYT Türk, ekonomik krize takıldı. Henüz 5 Ağustos’ta yayına başlayan, ünlü haber spikeri Türkan Varol ve Öykü Cengiz gibi isimlerin de yer aldığı televizyon, beklenen reklam seviyesine ulaşamayınca faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Kötü haber, kanalın İstanbul Yenibosna’daki binasında bugün çalışanlara tebliğ edildi. 80’e yakın medya emekçisinin işine son verildi. Canlı yayınlarını noktalayan kanalın bir süre banttan yayın yapacağı ifade edildi.

5.5 MILYON TL ISTIYORLAR

“Satış” seçeneği üzerinde duran TYT Türk patronlarının, frekans hakkı ve cihazları ile birlikte kanal için 5.5 milyon TL fiyat istediği öğrenildi. 3 ay önce RTÜK’ten lisansını alan televizyonun 1.5 yıldır faaliyet yürüttüğü, bugüne kadar çalışanların maaş, sigorta ve giderleri için 10 milyon TL’ye yakın para harcadığı öne sürüldü.

blank

4K YAYINI YAPIYORDU

TYT TÜRK’ün Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Yılmaz bir süre önce TYT TÜRK çalışanlarına bir kokteyl vermişti. Kokteyle, TYT TÜRK Onursal Başkanı Vahit Özdemir, Urfalı Miralay Abdurrahman Bey’in torunu Tanju Moltay gibi isimlerin yanı sıra kanalın ana haber spikeri Türkan Varol Kaya, Hayatın Tadı adlı programın sunucusu Ebru Keser, hafta sonu ana haber spikeri Kerem Seven, hafta sonu sabah programı sunucusu Pınar Ergüner, ilahiyatçı Cemal Dursun, magazin programı yorumcusu Canan Danyıldız da katılmıştı. Gecede, TYT TÜRK’ün sabah haberleri spikeri Öykü Cengiz, kanalın 4K adı verilen son teknolojili dinamik yayın akışı konusunda bir sunum yapmıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.