Türkiye’nin teknoloji markası Casper’ın yeni dizüstü bilgisayarı Nirvana C650 piyasaya sürüldü

Bilgisayar başında geçirilen sürenin artmasıyla birlikte kurumların beklentileri de değişiyor. Şirketlerin tüm ihtiyaçlarını güç ve performanstan ödün vermeyen çözümleriyle karşılayan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, güçlü donanımları, uplift menteşe tasarımı ve ışıklı klavye sayesinde konforlu kullanım imkanı sunan Nirvana C650 dizüstü bilgisayarı ile kullanıcılara maksimum verimlilik sağlıyor.

Aktif bilgisayar kullanan kişilere üstün rahatlık sağlamaya destek olan ve 135° açılabilen özel menteşe yapısı sayesinde klavyeyi yerden yükselterek kullanımı daha ergonomik hale getiren Casper Nirvana C650, el ve bileklerde bulunan eklemlerin uzun süre sağlıklı şekilde çalışabilmesine olanak tanıyor.

Estetik ve Profesyonel Kullanım Deneyimi Bir Arada

Karanlık ve az ışıklı çalışma alanları için özel geliştirilen Nirvana C650’nin, %100, %60 ve %30 olarak 3 kademeli aydınlatma seçenekleri bulunuyor. Bu kademeler ile aydınlatma kontrolünü manuel olarak ayarlamaya imkanı tanıyan Casper, klavye ışığı otomatik kapanmadan kullanım kolaylığı sağlıyor.

Çalışma saatlerini ve iş süreçlerinin verimliliğini en üst düzeye çıkarmayı sağlayan Casper Nirvana C650 dizüstü bilgisayar 12. Nesil Intel Core™ işlemci ve Intel® Iris® Xe grafik kartı üretkenliği artırırken 64 GB’a kadar RAM desteği sağlıyor. 12. Nesil işlemcilerle hayatımıza giren Wi-Fi 6 teknolojisiyle de iş hayatındaki hızlı süreç yönetimi için oldukça önemli bir unsur olan hızlı ağ bağlantısını sunuyor.

Casper Nirvana C650
Casper Nirvana C650

Çevrimiçi, Hibrit ve Ofis’te Uzun Süreli Kullanım İmkanı

Performans, düşük enerji tüketimi ve ergonomiyi bir arada sunarak mobilitede sınırları zorlayan Casper Nirvana C650, 19.8mm inceliği ve 1.8 kg hafifliği ile her yere kolay taşınabiliyor. Modern iş hayatının gereksinimlerine göre üretilen Nirvana C650, pil ve batarya performansını etkileyebilecek üst düzey işlemci ve ekran kartı bileşenlerine sahip olmakla birlikte ”akıllı batarya teknolojisi” özelliği sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sağlıyor. Şarj esnasında belli bir dolum oranına ulaştığında aldığı akım miktarını düşürerek daha düşük akımla daha stabil bir dolum yapan “akıllı batarya teknolojisi” sayesinde bataryası her dolumda tükenen bataryalara kıyasla çok daha uzun kullanım ömrü sunuyor.

Çalışma hayatının vazgeçilmez bir parçası olan çevrimiçi toplantı, eğitimler ve konferanslarda gerçek bir ses kalitesi sunan Casper Nirvana C650, Dolby ses teknolojisi ile zenginleştirilmiş 2 adet stereo hoparlörü bulunuyor. 1MP 720P değerinde gürültü önleme özelliği, açılır kapanır sürgülü kamera sistemi sayesinde çevrimiçi toplantı, eğitimler ve konferanslar sırasında ortamdaki gürültüyü engelleme özelliği ile daha verimli bir görüşme gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Casper Nirvana C650 dizüstü bilgisayar ekranının 15.6” geniş ekranı, FHD çözünürlüğü, IPS paneli ve ekran yansıma özelliği, uzun çalışma saatlerinizi daha verimli ve konforlu geçirme imkanı sağlarken, kablolu bağlantı tercih eden kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla RJ45 Ethernet portu ile verimli bağlantı sağlar. Bununla birlikte, HDMI ve çoklu USB portları sayesinde veri aktarımı ve paylaşımının da çoklu destek sunuyor.

Kurumların üretkenliği ve esnekliği bir arada deneyimleyeceği güçten ve performanstan ödün vermeyen Casper Nirvana C650’ye https://www.casper.com.tr/laptop-bilgisayar/casper-nirvana-c650 linkinden ulaşabilen kullanıcılar; konfigürasyon seçenekleri ile istenilen özelliklere ve donanımlara göre farklı opsiyonları bir araya getirebilir.

Casper Hakkında:

Türkiye’nin teknoloji alanında dünyadaki en önemli temsilcilerinden ve Türkiye’de dijital dönüşüme yön veren lider markalarından Casper, 1991 yılında faaliyetlerine başladı. 34.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük bilgisayar üretim tesislerinden birine sahip olan Casper, tüm ürünlerin tasarım ve ARGE süreçlerini kendi mühendisleri ile yürütüyor ve yıllık 1 milyon üretim yapabilme kapasitesine sahip. Casper telefon ve bilgisayar üretiminden sonra anakart üretimine de başladı. Uluslararası beğeni kazanan tasarım, malzeme ve renk seçimlerini tasarım ekibi ile yürüten Casper, Türkiye’de tüketiciye özel üretim yapma becerisi olan tek bilgisayar üreticisi olarak kullanıcılara yüzlerce çeşit konfigürasyon imkânı sunuyor.

Global çapta kalite ve teknolojiye sahip ürünlerini, geniş hizmet ağı ve yerel üretim avantajlarıyla birleştiren Casper; VIA, Nirvana ve Excalibur markalarıyla akıllı telefondan tablete, dizüstü bilgisayardan mini PC’lere kadar uzanan geniş ürün gamı ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyor. Türkiye’nin tek teknoloji tabanlı ödülü olan Tech Brands Turkey’i üst üste 4. kez kazanan Casper, halk jürisi ile belirlenen Türkiye’nin bütünleşik pazarlama ödülü The ONE Awards’da da teknoloji üreticisi kategorisinde yılın en itibarlı markası ödülünün de sahibi.

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.