Türkiye’nin konuştuğu kadınlardan itiraf: Boşboğazlık ettik!

Boğaziçi Köprüsü’nde intihar eden Erol Çetin’e, korkuluklardan inmek üzereyken ‘atlayacaksan atla’ dedikleri iddia edilen 2 kadının, emniyetteki ifadelerinde ‘Boşboğazlık ettik’ dedikleri öğrenildi.

Boğaziçi Köprüsü’nden intiharla ilgili gözaltına alınan 2 kadının emniyetteki ifadelerinde, “Boşboğazlık ettik o sözleri söyledik” şeklinde ifade verdikleri öğrenildi.

Önceki gün sabah saatlerinde köprü korkuluklarına çıkan 45 yaşındaki Erol Çetin intihar etmek istemişti.

Müzakereci polis tarafından ikna edilen Çetin’in, korkuluklardan indiği sırada olay yerinden otomobille geçen Hülya Uysal (49) ve Merve Özocak’ın(27) “Saatlerdir senin yüzünden trafikte bekliyoruz. Atlayacaksan atla” sözleri üzerine kendini boşluğa bıraktığı öne sürülmüştü.
Olay sonrası gözaltına alınan ve mahkemenin adli kontrol şartıyla serbest bıraktığı 2 kadının emniyetteki ifadelerine ulaşıldı.

Polis tutanaklarına geçen ifadelerine göre Hülya U. ve Merve Ö.’nün “Boşboğazlık ettik o sözleri söyledik” dediği öğrenildi.

Ancak Hülya U. ve Merve Ö. savcılık ve mahkemedeki ifadelerinde ise suçlamaları reddettikleri belirtildi.

Öte yandan Erol Çetin’in 4 yıl öncede intihara teşebbüs ettiği ancak eniştesi tarafından ikna edildiği kaydedildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.