Türkiye’nin ilk ödüllü Yeni Medya Ajansı OUCHHH’a ABD’den 7. ödül

Geçtiğimiz günlerde New York’ta 96. sı düzenlenen ve yaratıcı iletişim tasarımı liderlerini kutlamak ve ödüllendirmek amacı ile kurulmuş olan ADC ödüllerinde, AVA V2 Parçacık fiziği temalı bilimsel enstalasyonu ile Müzeler/ Galeri enstalasyon kategorisinde Silver Cube, TEDxCERN için tasarlanan Jenerik Filmi ile Jenerik Filmi(Title Sequences) kategorisinde Merit ödülünü alan Ouchhh; Los Angeles’ta bu yıl, 52 ülkeden 1000’den fazla projenin katılımı ile 10. kez düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak kabul edilen International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde de 5 farklı ödüle layık görüldü.

Bir çok disiplini barındıran ve her yıl binlerce çalışmanın değerlendirildiği The International Design Awards (IDA)’da ise , Multi media -Animation kategorisinde; OledTV Cinematic Experience ile Bronz, AVA V2 Particle Physics Scientific Installation ile Silver, animation kategorisinde ise AVA V2 Particle Physics Scientific Installation, Homeomorphism ve OledTv Cinematix Experience ile Honorable Mention ödülünü aldı.

OUCHHH gerçekleştirdiği görsel-işitsel performanslar; mekana, yüzeye veya şehirlere özgü büyük boyutlarda konsept üretimleriyle; Cosmopolitan’dan WIRED’a, CERN’den (Parçacık Fiziği Laboratuvarı) Google USA, ve Nike’a kadar birçok global markayı, müzeleri ve meydanları sanat, teknoloji ve bilim projeleri ile buluşturmaktadır.

Ouchhh’un projeleri, Coachella 2017, Ars Electronica, Elektra, Signal Light Festival, Sonar Festival gibi dünyaca ünlü sanat festivallerinin yanısıra National Space Center UK, , SAT Montreal, CERN gibi dünyanın önde gelen bilim müzeleri ve York Art Gallery UK gibi sanat galerilerinde de yer almakadır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.