Türkiye’de çilek deneyi yapanlar bin pişman oldu

Sosyal medyada paylaşılan çilek videosu şaşkınlık yarattı. Çilek deneyi yapan bazı kullanıcıların çileklerin içinden kurt çıktığını göstermesi tartışma yarattı. Ancak Türkiye’de çilek deneyi yapanlar ise bin pişman oldu.

Sosyal medyada paylaşılan çilek deneyi görenleri hayrete düşürdü. Çileğin tuzlu suya koyulunca içinden çıkan böcekler şaşkınlık yarattı. Deneyi yapan bazı kişiler çileklerin içinden çeşit çeşit böceklerin çıktığını gözler önüne sererken, bazılarının da yaptığı deneyden böcek çıkmadı.

Çilek nasıl yıkanmalı? Meyve sebze nasıl temizlenmeli?

Çilek deneyi görüntülerinin gerçek olmadığı iddia edilirken, konuyla ilgili Türkiye’den de çekilen videolardan kesinlikle böcek çıkmadığı görüldü.

Çilek deneyi nasıl yapılıyor?

Deneyle, bir kabın içine ılık su koyup, üzerine bol miktarda tuz dökülüp yarım saat bekletirseniz çilekte kurt ya da böcek varsa su üstüne çıktığı iddia ediliyordu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.