‘Türkiye’ BM nezdinde tescillendi

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde yabancı dillerdeki adı ‘Türkiye’ olarak tescil edildi.

ANKARA (İGFA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin marka değerinin yükseltmek adına Birleşmiş Milletler nezdinde yaptığı adımı sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkenin marka değeri için başlatılan sürecin nihayete erdiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’ne gönderdiğim mektupla Türkiye’nin Birleşmiş Milletler nezdinde yabancı dillerdeki adını “Türkiye” olarak tescil ettiklerini kaydeden Bakan Çavuşoğlu, “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

https://twitter.com/MevlutCavusoglu/status/1531646945915285505

HER TÜRLÜ FAALİYET VE YAZIŞMALARDA ‘TÜRKİYE’ İBARESİ KULLANILACAK

Türkiye’nin uluslararası ticarette gururu olan ürünleri, ‘Türkiye’ ibaresiyle tanıtılıp, dünyayla buluşturulacak.

Bu kapsamda ‘Türkiye’ markasını güçlendirme çalışmaları kapsamında, başta diğer devletler ve uluslararası kurum, kuruluşlarla resmi ilişkilerde olmak üzere, her türlü faaliyet ve yazışmalarda, ‘Turkey’, ‘Turkei’, ‘Turquie’ ve benzeri ibareler yerine ‘Türkiye’ ibaresi kullanılacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.