Türk Kızılay Yerli ve Farklı Uyruklu Öğrencileri Mutfakta Buluşturdu

Türk Kızılay Bursa Toplum Merkezi ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yerli ve Yabancı öğrencilere yönelik ortak proje düzenlendi.

Türk Kızılay Bursa Toplum Merkezi Sosyal Uyum Programı tarafından Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Fatih İlkokulunda gerçekleştirilen “Okul ve Uyum” projesi kapsamında yerli ve yabancı uyruklu ilkokul öğrencileri ile Mutfak Atölyesi gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Bursa Toplum Merkezi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Şehit Erol Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hocaları ve öğrencilerinin destekleri ile okulun mutfak atölyesinde gerçekleştirilen eğitimde çocuklar pizza, kurabiye ve poğaça yapımını öğrenirken birlikte keyifli vakit geçirdiler.

Proje kapsamında lisede eğitim gören 9.sınıf öğrencileri ile ilkokul öğrencileri eşleştirilerek birlikte gönüllü olarak birlikte yemek yapmayı öğrendiler.

Üç aşamalı olarak gerçekleştirilen projenin ilk ayağında çocuklar ile Türk Kızılay Çocuk Programları tarafından düzenlenerek, Psikososyal Destek eğitimleri yapıldı. Bunun yanı sıra mutfak atölyesi ve geleneksel sokak oyunları şenliği gibi aktiviteler ile uyumları desteklendi.

Aşçılık , Turizm ve Otel İşletmeciliği gibi alanlarda eğitim veren mesleki teknik eğitim lisesi gezilerek, meslek hakkında çocuklara okul tanıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında veli, öğretmen ve öğrenciler arasındaki iletişimi güçlendirerek sosyal uyuma katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.