Türk İşi Dondurma filminin afişi yayınlandı!

Ayla ve Müslüm’ün yapımcısı Mustafa Uslu’nun yeni filmi, vizyon için gün sayıyor.

Tek istedikleri memleketlerine dönmek ve ülkelerini pençesi altına alan savaşa binlerce kilometre uzaktan bakmayıp ellerinden geldiğince dayanışma göstermek olan biri dondurmacı diğeri deveci iki Türk’ün hikayesini anlatan Türk İşi Dondurma’nın afişi yayınlandı. Afişi, tasarımcı Emre Erdem ve 70×100 ekibi tasarladı.

Can Ulkay’ın yönettiği, Gürkan Tanyaş’ın senaryosunu yazdığı, yaşanmış bir hikayeden esinlenilerek sinemaya uyarlanan Türk İşi Dondurma filmi Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu ve Will Thorp gibi yerli ve yabancı yıldızları bir araya getiriyor. Dram ve komedi öğelerini dengeli bir şekilde harmanlayan filmin duygusunu yansıtan masal gibi afiş yayınlandı.

Tasarımcı Emre Erdem ve 70×100 ekibinin tasarladığı Türk İşi Dondurma’nın nihai afişi, 12 ayrı alternatif arasından seçildi.

blank

Afişteki her rengin ayrı bir anlamı var

Afişte oyuncular dönemin Avustralya’sında kullanılan etkileyici kostümleriyle yer alırken savaşın acımasızlığını anlatan çatışma sahneleri de izleyicin dikkatini çekecek şekilde afişe konumlandırıldı. Afiş için turkuaz, sarı ve kırmızı tonlu bir renk skalası tercih eden Emre Erdem; “Turkuaz, filmin baş rollerinde yer alan Türkleri temsil ederken sarı tonlar Avustralya coğrafyasını, kırmızı ise filmin dram öğelerini tanımlıyor. Filmin en önemli karakterlerinden birisi olan dondurma arabası afişteki yerini al Türk bayrağı ile birlikte aldı” diyerek afişte kullanılan öğeleri anlattı.

İki kafadarın gurbette, memleketlerinden binlerce kilometre ötede verdikleri yaşam mücadelesini merkeze alan film, bu sırada Osmanlı İmparatorluğu’nun girmek zorunda kaldığı 1. Dünya Savaşı’na milliyetçi duygularla destek olabilmek için çırpınışlarına odaklanıyor. Sarsıcı konusuyla savaşın en acı yüzünün altını çizen Turkish’i Dondurma, Mehmet ve Ali’nin birbirleriyle ve dillerini az bildikleri yabancı bir diyarda çevreleriyle ilişkilerine mizah ögeleri de katmayı ihmal etmiyor.

15 Mart’ta Vizyonda

Ayla’nın yönetmeni Can Ulkay’ın yönettiği, Fahir Atakoğlu’nun müziklerini yaptığı filmde Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu ile birlikte Will Thorpebaşrolleri paylaşırken, oyuncu kadrosunda Caner Kurtaran, Marleen Mathews, Tristan Alexander, James Farley, Alma Terziç, Carl Warthon bulunuyor. Dijital Sanatlar’ın yapımcılığını üstlendiği Turkish’i Dondurma, 15 Mart’ta CGV Mars Dağıtım aracılığıyla vizyonda.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.