Türk Böbrek Vakfı’nın geleneksel iftar yemeğine ünlü akını

Türk Böbrek Vakfı’nın geleneksel iftar yemeği, İpek Açar ve TBV Mütevelli Üyesi Selda Topal’ın ev sahipliğinde Etiler Develi Restaurant’ta gerçekleştirildi. İftarda, böbrek hastaları ve hasta yakınları ile ünlü isimler bir araya geldi.

Türk Böbrek Vakfı, Ahmet Ermiş diyaliz merkezinde tedavi gören böbrek hastalarını ve ailelerini her yıl geleneksel olarak organize edilen iftar ağırladı. Bu yıl gerçekleştirilen iftarın ev sahipleri ise Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Üyesi Selda Topal ve İpek Açar oldu. İftara, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk ve TBV Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Yamaç’ın yanı sıra Metin Özülkü, Zuhal Topal ve eşi Korhan Saygıner, Özgür Aras, Elif Güvendik, Özlem Kaymaz, İpek Tanrıyar ve Tuğba Melis Türk’ünde aralarında bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

TİMUR ERK: “28 YILDIR GÖRDÜĞÜM HASTALARIMIZ VAR, BİZ BÜYÜK VE BİRBİRİNE BAĞLI BİR AİLEYİZ”

Hastalarla birlikte iftarlarını açan ünlüler, yemek sonrası hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet ederek bol bol fotoğraf çektirdiler. Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, İftar sonrası başta organizasyonun ev sahipliğini üstlenen ve hastalarla keyifli vakit geçiren İpek Açar olmak üzere, katılım sağlayarak hastaları yalnız bırakmayan ünlülere teşekkür belgesi takdim etti. TBV Başkanı Erk yaptığı konuşmada; “28 yıldır diyaliz merkezimizde tedavi gören hastalarımız var ve onlar bizim ailemiz oldular. Tedavi ve sağlık takiplerinin dışında hastaları bu gibi etkinliklerle bir araya getirmeyi çok önemsiyoruz. Bu anlamda bize mekanını açan Etiler Develi’ye ve burada hastalarımızın yüzünü güldürerek bizi yalnız bırakmayan ünlü dostlarımıza minnet duyuyoruz” dedi. Ardından İpek Açar ve Metin Özülkü’yü 27 yıldır vakfın diyaliz merkezinde tedavi gören Neşadiye Erbek ile tanıştıran Erk, hastalarımız ve biz büyük bir aileyiz dedi.

İPEK AÇAR: “BEN ONLARA HASTA DEĞİL, GÜZEL YÜREKLİ SAVAŞÇILAR DİYORUM”

İftarın ev sahibi olan İpek Açar ise; “Bu güzel iftara ev sahipliği yaptığım için çok mutluyum. Ben onlara hasta demiyorum, güzel yürekli savaşçılarımızla çok güzel bir akşam geçirdik. Hem dertleştik hem sohbet ettik. Duaların çok olduğu bu mübarek ayda şifa bekleyen herkese şifa yakınlarına ise güç, kuvvet diliyorum. Ayrıca Türk Böbrek Vakfı’nı da yaptığı bu güzel çalışmalar ve etkinliklerden ötürü yürekten kutluyorum” dedi.

ZUHAL TOPAL: “VAKFI 9 YILDIR TANIRIM, TİMUR BEY SAĞOLSUN TÜM HASTALARIN BABASIDIR”

Eşi Korhan Saygıner ile iftara katılan Zuhal Topal ise hastalar tarafından büyük ilgi gördü. Her bir hastayla ayrı ayrı fotoğraf çektirip konuşan Topal; “Yıllardır Türk Böbrek Vakfı’na gelirim fakat uzun zamandır fırsat olamıyordu. O sebeple buradan olmaktan dolayı çok mutluyum. Esasında benden evvel eşim vakfın gönüllülerinden, ben 9 yıldır bu aileyi tanırım. Timur bey sağ olsun tüm hastaların babasıdır, bende her zaman Timur bey öncülüğünden burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum dedi.

metin ipek

SELDA TOPAL

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.