Türk Böbrek Vakfı için harekete geçtiler

Türk Böbrek Vakfı’nın her yıl, diyaliz tedavisi gören böbrek hastaları için düzenlediği geleneksel iftar daveti bu yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyince vakıf destekçilerinden Nurhan Tarman ve Türkan Sabancı harekete geçti.

İzolasyon tedbirleri çerçevesinde diyaliz merkezlerinde tedavileri süren yüzlerce hastaya hediye fonu oluşturmak üzere harekete geçen ikili, kısa sürede tüm hastalar için kaynak oluşturdu. Nurhan Tarman ve Türkan Sabancı’nın öncülük ettiği organizasyona; Canan Salargil, Esin Demirören, Canan İmer, Nilgün Çolak, Beyhan Ballık da destek verdi. Oluşturulan destek fonu ile tüm diyaliz hastalarına hediye çekleri gönderildi.

Hediye çeklerine dilek mesajlarını yazarak, hastaların bayramlarını kutlayan tüm destekçilere, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk de teşekkür etti. Erk; destekçilere gönderdiği yazılı mesajında “Uzun süredir diyaliz merkezi ve evlerinden çıkamayan hastalarımıza verdiğiniz destek, onların motivasyonları için son derece önemliydi. Karantina sürecinde dahi vakıf yararına çalışarak hastalarımızı yalnız bırakmadığınız için yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.