Tuğba Yurt ’32. Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne aldı

’32. Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne alan Tuğba Yurt ¨Şile bezini bizimle buluşturan Şile halkının emeğine sağlık, ben de bu gece size naçizane ilmek ilmek işlediğim şarkıları seslendireceğim¨ dedi.

Tuğba Yurt, dün gece ’32. Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne aldı. Yaz sezonundaki 100’üncü konserini veren Yurt, sevilen şarkılarını bu kez de Şileliler için söyledi.

Şile bezinin rahatlığını kendisinin de çok sevdiğini ve günlük yaşamında da bu tarz elbiseleri tercih ettiğini belirten Tuğba Yurt ¨Şile bezi yapımında ne kadar emek verildiğini iyi biliyorum. İlmek ilmek el sanatları ve ince işçilik var kumaşta. Tüm Şile halkının emeğine sağlık, ben de bu gece size naçizane ilmek ilmek işlediğim şarkıları seslendireceğim¨ dedi.

Şile Belediyesi tarafından bu yıl 32’ncisi düzenlenen ve Şile bezini dünyaya tanıtmayı hedefleyen festivalde ziyaretçiler, çok sayıda tarihi önem taşıyan aktiviteye katılma imkanı buldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.