Tuba Büyüküstün, yargı mensuplarını görev başına çağırdı

Oyuncu Tuba Büyüküstün, kadına şiddet olaylarına tepki gösterdi ve yargı mensuplarını görev başına çağırdı. Büyüküstün "erkeklere göre düzenlenen toplum kurallarına rağmen tam da buradayız" dedi.

Oyuncu Tuba Büyüküstün kadına şiddete karşı bir mesaj yayınlayarak yargı mensuplarını göreve çağırdı. ‘Artık ölmeyi kabul etmiyoruz’ diyen Büyüküstün ‘erkeklere göre düzenlenen toplum kurallarına rağmen tam da buradayız’ ifadelerini kullandı.

İşte Tuba Büyüküstün’ün kadına şiddete yönelik isyanı ve yargıya gönderdiği mesaj:

“Yüzyıllardır maddi, manevi, görünen, görünmeyen her türlü şiddete rağmen, erkeklere göre düzenlenen toplum kurallarına rağmen tam da buradayız. Varoluşun tam kalbinde..

Sagduyunun, öngörünün, yaratımın, sevginin olduğu yerde el ele, sırtsırta, göz göze, kalp kalbe… Bedenimiz bize ait, kalbimiz bize, ruhumuz bize ait. Hiç kimsenin dokunmaya hakkı yok. Hiç bir birey üzerimizde hak sahibi değildir,olamaz. Olması da mümkün değildir. Yüzyıllarca farklı farklı toplumlarda kadınlar cezalandırıldılar, yasaklara boğuldular, katledildiler. Sadece bazı erk bireylerin yetersizlikleri, öz güvensizlikleri, sapkınlıkları, hastalıklı beyinleri yüzünden.

Kifayetsiz varoluşların faturası kadınların kaderi olamaz. Devletler, yasalar haklarımızı korumak zorunda. Artık ölmeyi kabul etmiyoruz!! Ne bedenimizin, ne ruhumuzun, ne de kalbimizin ölmesini… Yargının herkesin gördüğüne gözünü açmasını ve artık gerekeni yapmasını talep ediyoruz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.