YouTube / gazetemag tv

Tuba Büyüküstün mülteci sorununa sessiz kalmadı

Oyuncu ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün, TBMM’de yaptığı konuşmada Suriyeli çocuklarla ilgili “Hayatları boyunca yaşadıkları şiddeti unutmayacaklar.” dedi.

Türkiye’nin 81 ilden Çocuk Hakları Komitesi temsilcisi ile Suriyeli 40 çocuğun katılımıyla düzenlenen 16. Ulusal Çocuk Forumu kapanış töreni, TBMM konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün de katıldı.

“YAŞADIKLARI ŞİDDETİ HAYATLARI BOYUNCA UNUTMAYACAKLAR”

Aynı zamanda ikiz çocukları bulunan Büyüküstün, mülteci sorununa dair sessiz kalmayarak şunları söyledi: “Suriyeli çocukların yaşadıkları zorluğu, kalplerdeki kırgınlığı ve endişeyi gözlerinde görmek, anne ve insan olarak beni derinden etkiledi.

Bu çocuklar, yaşadıkları şiddeti hayatları boyunca unutmayacak. Bu küçük bedenleri, bu kadar acıya dayanmak zorunda bırakmak haksızlık değil mi? Bu nedenle ‘haksızlıkla mücadele et’ kampanyası çok önemli. Bence haksızlık, onların çocukluklarının çalınması. Bu adaletsizliği bütün dünya bir araya gelerek değiştirebilir.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.