TRT, uluslararası başarılarına devam ediyor!

TRT’nin ortak yapımcısı olduğu ‘KAPAN’ filminin 41.Moskova Uluslararası Film Festivali’nde finale kalmasının ardından; yine TRT’nin ortak yapımcısı olduğu ‘Burası Cennet Olmalı – It Must Be Heaven’ filmi de Cannes Film Festivali’nde ana yarışmada.

Sinema alanında yaptığı çalışmalar ile sanata ve sanatçıya katkı sağlayan TRT’nin ortak yapımcısı olduğu KAPAN filmi 18-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 41.Moskova Uluslararası Film Festivali’nde finalde yarışacak filmler arasında yerini almıştı.

Kapan’ndan sonra Elina Suleiman’ın, “Burası Cennet Olmalı – It Must Be Heaven” filmi de büyük bir başarıya imza attı. Fransa, Almanya, Kanada ve Türkiye ortak yapımı olan film; dünyanın en prestijli film festivallerinden Cannes Film Festivali’nde resmi yarışma seçkisinde yer alacak.

Türkiye bölümünde TRT ve Zeynofilm’in ortak yapımı ile 3 yıl çalışmaları süren Eurimages destekli film; Filistin’den başlayıp, New York, Doha ve Paris’de ait olma arayışı içinde olan bir karakterin paradokslar ve traji komikliklerle dolu hikayesini anlatıyor.

Filmin başrolünde ise yine Filistinli yönetmen Elia Suleiman yer alıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.