Trendyol yurtdışına Almanya Berlin’den açıldı

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen platformlarından Trendyol, yurtdışı operasyonlarını Berlin’den başlattı.

ALMANYA (İGFA) – Trendyol’un Almanya operasyonlarının başlaması sebebiyle Berlin’de gerçekleşen resepsiyona Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’in yanı sıra Türk ve Alman iş dünyasının önemli sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileriyle, iş dünyasından isimler katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ayrıca Trendyol’un Berlin ofisini ziyaret ederek, çalışanlarla sohbet etti.

Trendyol’un uluslararası açılımıyla ilgili konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçen yıl 10 milyar doların üzerinde değerlemeye ulaşarak Türkiye’nin hem ilk decacorn’u hem de en değerli şirketlerinden biri olmayı başardığını söyledi. “Almanya’da son dönemde en fazla indirilen uygulama Trendyol oldu” diyen Bakan Varank, “İşte marka olmak budur, katma değer yaratmak budur. Trendyol’u Türk teknoloji şirketlerinin potansiyelini dünyaya gösterdiği için tebrik ediyorum” dedi.

“HAKKARİLİLERİN ÜRETTİĞİ TESBİHİ AVRUPA’YA SATIYORUZ”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türk heyetine eşlik eden Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin ise geçen yaz Bakan Varank’a Hakkarili satıcıların ürettiği tesbihi Avrupa’ya satacaklarına dair söz verdiğini hatırlattı. “İşte bugün o sözü tutuyoruz” diyen Çetin, “İki gün önce Almanya’da bir günde rekor siparişe ulaşarak 200 bin ürün satışı gerçekleştirdik. Biz bugün dünyaya açılma planları yapabiliyorsak, bu 260 binin üzerindeki satıcımızla birlikte ülkemizde yakaladığımız başarı sayesindedir” diye konuştu.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.