gazetemag tv

Trabzonsporlulardan Ali Koç hakkında suç duyurusu

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği ve Bordo Mavi Gönüller Platformu, Trabzonspor’a yönelik açıklamaları nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Ali Koç’un ifadelerine tepki gösterilen açıklamada, “Sürecin takipçisi olunduğunun bilinmesini isteriz” denildi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzon’da yapılan koreografi ile ilgili olarak Trabzonspor taraftarına tepki göstermişti.

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği ve Bordo Mavi Gönüller Platformu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

“TAHRİK EDİCİ, KUTUPLAŞTIRICI…”

Trabzonsporlu Hukukçular Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un basın toplantısında sarf ettiği tahkir ve tahrik edici, kutuplaştırıcı sözlerin kaçınılmaz sonucu olarak, bugün yaşanan ve ileride yaşanması muhtemel menfi eylemler nedeniyle ilgili şahıs hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu yönünden pazartesi günü suç duyurusunda bulunulacaktır. Değerli taraftarlarımızın tahriklere kapılmadan şampiyonluğun tadını çıkarmaya devam etmelerini, sürecin takipçisi olunduğunun bilinmesini isteriz.”

“KENDİ TARAFTARLARINI KANDIRARAK ÖFKE OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR”

Bordo Mavi Gönüller Platformu’ndan yapılan açıklamada ise şunlar ifade edildi:

“Ali Koç, birkaç ay önce Trabzonspor’un başarısının tesadüf olmadığını, hakemlere bağlı olmadığını söylemiş fakat şimdi kendi başarısızlığını örtmek ve Trabzonspor’un görkemli şampiyonluğunu itibarsızlaştırmak için kendi taraftarlarını kandırarak Trabzonspor üzerinde sosyolojik kırılmalara sebep olacak bir öfke oluşturmaya çalışıyor. Futbol üzerinden kardeşliği bozan, hezeyanlarını siyasi bir hesaplaşmaya çevirip ülkede beka meselesi oluşturmaya çalışan Fenerbahçe başkanı hakkında Bordo Mavi Gönüller olarak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.