Torbalı Belediyesi, Kocatepe’ye doğru yola çıktı

Torbalı Belediyesi, İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılında “Zafer ve İstiklal” coşkusunu hep birlikte yaşamak adına tarihi zaferin yıl dönümünde Kocatepe’ye doğru hareket etti. Bu tarihi günde, tarih yazılan topraklara adeta çıkarma yapan Torbalı Belediyesi, 3 otobüsle yola çıktı. Bir dizi etkinliğin gerçekleşeceği Kocatepe’de Zafer yürüyüşüne de katılacak olan Torbalı kafilesini, yürüyüşte Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de yalnız bırakmayacak. Yarın Torbalı’ya dönecek olan kafilenin, ulaşım, yemek gibi ihtiyaçlarını da Torbalı Belediyesi karşılayacak.

BAŞKAN TEKİN’DEN KUTLAMA

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ateşini yaktığı Kocatepe’ye, zaferin yıl dönümünde gidiyoruz. Torbalı’dan yola çıkan kafilemiz, hürriyet ve istiklal mücadelesinin destansı bir zaferle mühürlendiği, atalarımızın tarih yazdığı topraklarda gerçekleşecek etkinliklere katılacak. Şimdiden tüm İzmir’i şanlı zaferinin 100. yıl dönümünü kutluyorum. ” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.