TikTok #yapbiaranje çağrısı yaptı, yüzlerce müzisyen yeteneklerini sergiledi

TikTok’ta genç müzisyenlere yeteneklerini sergileme fırsatı sunan #yapbiaranje challenge’ı 2 binden fazla videoyla 30 milyon görüntülenmeyi aştı.

Popülereğlence platformu TikTok, sanat üretiminin yeni merkez üssü olma yolunda önemli bir adım daha attı. Platformda #yapbiaranje etiketiyle başlatılan challenge, 18 milyon görüntülenmeyi aştı.

TikTok’taki challenge kapsamında birçok müzisyen, çeşitli sanatçıların şarkılarını seslendirdi ve aranjörleri düete davet etti. Davet aracılığıyla şarkıların gerçek aranjörleri challenge’a katılıp vokallerin paylaştıkları videolara yeni bir aranje yaptı. Başarılı aranjörler Serhat Durmuş ve Deeperise da bu challenge’a katılanlar arasındaydı.

TikTok’ta 800 binden fazla içerikle globalde viral olan “’Hislerim” şarkısı, Beste Özcan tarafından yeniden yorumlandı ve Serhat Durmuş da kendi şarkısına yeni bir aranje yaparak TikTok topluluğunun beğenisine sundu.

Profesyonel isimler dışında birçok amatör aranjör de challenge’a katılırken çekilen videolara farklı aranjeler yapan aranjörler de yeni içerikler üretti. Yaklaşık 2 binden fazla içeriğin üretildiği challenge’da #yapbiaranje etiketiyle yayınlanan videolar, 30 milyonu aşkın görüntülenme aldı.

Sanatla olan organik bağı her geçen gün daha da güçlenen TikTok, Mayıs ayında Türkiye’nin en köklü sanat kurumu olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ile büyük bir iş birliğine gitmiş, bu iş birliği sanatseverlerin yoğun ilgisini çekmişti.

Müzik üretiminin dünyada hiç olmadığı kadar hızlandığı ve kolaylaştığı günümüzde TikTok, genç yeteneklerin sesi olmaya ve onları geniş kitlelere tanıtmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.