Ticaret hacmi 2 milyar dolara çıkacak

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Türkiye-Kuzey Makedonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Kılıç, Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani’nin Türkiye ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Dost ve kardeş ülke Kuzey Makedonya ile var olan yakın ilişkilerimizi her geçen gün daha da kuvvetlendiriyoruz. İki ülke arasındaki ticaret hacmini 2 milyar dolara çıkaracağız” dedi.

ANKARA (İGFA) – Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani’nin Türkiye’deki temasları kapsamında iki ülke arasında Protokol Alanında Ortak Mutabakat Zabtı’nın imzalandığını belirten Vekil Kılıç, bölgesel meseleler ve özellikle Balkanlar’daki durumun ele alındığı heyetler arası görüşmenin ardından Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani tarafından ortak basın açıklaması yapıldığını söyledi.

Kuzey Makedonya ile Türkiye arasında bu yıl Ortak İş Forumu düzenleneceğini de açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Türkiye-Kuzey Makedonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Kılıç, Kuzey Makedonya ile ülkemiz arasındaki ticaret hacmini iki milyar dolara çıkarmak amacıyla çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani’yi TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un ev sahipliğinde TBMM’de de ağırladıklarını söyleyen Vekil Kılıç, “Konuk Dışişleri Bakanı Sayın Bujar Osmani Gazi Meclisimizi de ziyaret etti. Ziyaretin iki ülke ilişkilerinin daha ileri taşınmasına vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.