Tetra Pak karton kutu atıkları ile üretilen Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm sahnesi Upcyle Istanbul Art and Design Festivali’nde

Tetra Pak karton kutu atıkları ile üretilen Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm sahnesi Upcyle Istanbul Art and Design Festivali’nde

Tetra Pak içecek kartonu atıklarından üretilen stand ve sahne malzemeleriyle 4-5 Haziran tarihlerinde Müze Gazhane’de gerçekleşecek Upcycle İstanbul Art and Design Festivali’nde yerini alıyor. Atıkların değerlendirilerek tekrar kullanıma kazandırılabileceğini, sanat ve tasarım aracılığıyla göstermek amacıyla hayata geçirilen festivalde Tetra Pak, karton kutu atıklarını değere dönüştürerek sürdürülebilir hayata ve sanata destek oluyor.

Dünyanın lider gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Pak, içecek karton kutu atıklarını nihai ürünlere dönüştürerek hem sanata hem de sürdürülebilir yaşama katkı sağlıyor.

Sanatın dönüştürücü gücüyle sürdürülebilirlik konusunda bilinç yaratmaya odaklanan Upcycle İstanbul Art and Design Festivali’nin çözüm ortağı olan Tetra Pak, sıkıştırılmış içecek kartonu atıklarından ürettiği malzemeleriyle Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm sahnesinin kurulmasına destek oluyor. Aynı zamanda Tetra Pak, çevre dostu, ekolojik ürünler tasarlayan makerların yer alacağı Upcycle bazaar alanında içecek kartonu atıklarından ürettiği stantlarıyla yerini alacak.

Sürdürülebilirliği merkeze alarak “İyi Olanı Korur” vaadiyle çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Tetra Pak Orta Doğu & Afrika Sürdürülebilirlik Bölge Direktörü Volkan Aydeniz, “Tetra Pak olarak tüm iş süreçlerimizi sürdürülebilir bir dünya hedefiyle kurguluyoruz. Sürdürülebilir yaşam konusunda bilinç yaratmayı amaçlayan Upcycle İstanbul Art and Design Festivali’ne katılarak, ziyaretçilereiçecek kartonlarının tüketim sonrasında dahi ne kadar değerli olduğunu deneyimletmek istedik. Festivalde, karton kutuların sanatın ve günlük hayatın bir parçası olarak kullanışlı ürünlere dönüştüğünü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Sürdürülebilir bir yaşam için dönüşüme hazır herkes, Upcycle İstanbul Art and Design Festival’ini 4-5 Haziran tarihlerinde Müze Gazhane’de ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.